Paralajmërohen reshje të mëdha e përmbytje në Shqipëri

Disa nga zonat urbane në Shqipëri janë të rrezikuara nga pëmbytjet, pasi atje duke filluar prej orëve të para sot…

Mbi 22 viktima nga përmbysja e varkës në shtetin jugor Kerala të Indisë

Të paktën 22 persona kanë vdekur pasi një varkë turistike e mbushur plot u përmbys në shtetin jugor Kerala të…

Turqi, pamje kur rruga ndahet në dysh dhe përpihet nga përmbytjet e fuqishme

Dy provinca në jug të Turqisë janë goditur nga reshje dhe përmbytje të rënda, duke vërshuar rrugë dhe duke ngujuar…

Arrin në 59 numri i viktimave nga përmbytja e varkës në Itali

Të paktën 59 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë zhdukur pasi një varkë me 200 emigrantë u përmbyt…

VIDEO – 44 të vdekur si pasojë e rrëshqitjes së dheut dhe përmbytjeve në Rio de Zhaniero

Të paktën 44 persona kanë humbur jetën në Rio de Zhaniero të Brazilit si pasojë e rrëshqitjeve të dheut dhe…

VIDEO: Përmbyten 20 shtëpi në Fier pranë shtratit të lumit Vjosë

Po vazhdojnë përmbytjet në disa vende në Shqipëri ku lumi Vjosë ka dal nga shtrati. 20 banesa që ndodhen pranë…

Përmbytjet në Bosnjë, janë evakuuar disa persona

Situata në zonat e përmbytura në Bosnjë e Hercegovinë tani për tani është e qëndrueshme. Më e vështira aktualisht është…

Përmbytje në Slloveni, qytetarët bllokohen në rrugë

Në kryeqytetin e Sllovenisë janë përmbytur rrugë dhe ndërtesa të shumta pas stuhisë së një nate më parë. Sipas mediave…

Sllovenia ballafaqohet me shirat më të rrëmbyeshëm në 250 vitet e fundit

Një stuhi e fortë e ndjekur nga shira të rrëmbyeshëm ka goditur Slloveninë mbrëmjen e kaluar, duke përmbytur më shumë…