Më 16 nëntor takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë, flitet për energjinë dhe të zhdukurit

“Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, do të marrë pjesë në takimin e…

U raportua se SHBA ia refuzoi vizën Kurtit, deklarohen nga Qeveria për Gazetën “Enigma”

Gjatë orëve të pasditës në disa nga mediat vendore u raportua se SHBA refuzoi vizën e kryeministrit Kurti, transmeton Gazeta…

Forcat e shtuara të Policisë së Kosovës largohen nga shtëpia e Albin Kurtit

Forcat e Shtuara të Njësive të Specializuara të Policisë së Kosovës tashmë janë larguar nga shtëpia e kryeministrit të vendit,…

Nga Qeveria tregojnë se për çka do të flasin Kurti e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të martën do të ketë një takim bilateral me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel në…

Qeveria: Mbështesim propozimet që të shkurtohet fushata

Të hënën kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca duke folur rreth situatës me pandeminë u shpreh se mendimi i…

Qeveria mbështet propozimin e LDK’së që fushata zgjedhore të shkurtohet

Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti e mbështet propozimin që të shkurtohet fushata e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Ishte…

S’ka vendim për shtyrjen e mësimit

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka konfirmuar se nuk është marrë ndonjë vendim për shtyrjen e procesit mësimor…

Zëdhënësi i Qeverisë jep detaje për vizitën e Kurtit në Greqi, thotë se shpenzimet paguhen nga nikoqiri

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovë, Përparim Kryeziu, përmes një statusi në “Facebook”, ka bërë të ditur se kryeministri, Albin Kurti,…

Këta janë 20 këshilltarët e Kurtit, kaq paguhen

Kabineti i Kryeministrit, Albin Kurti, ka në përbërje 20 këshilltarë politik, ku dy prej tyre janë pro-bono, që nuk paguhen…

“Vaksinimi masiv”, në horizont, mungesë e vaksinave në tërë Kosovën

Ndonëse që nga 15 qershori në Kosovë ka filluar zbatimi i Planit për Vaksinimin Masiv, numri i personave që po…