Sejdiu flet për marrëveshjen e Ohrit: Serbia të ndalë lojën

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në një takim në Fakultetin e Drejtësisë të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shqipëri, e ka…

PSD: Haradinaj synon të bëhet president i ardhshëm i Kosovës, prandaj po ia bën argatin Kurtit

Asdren Shala nga Partia Socialdemokrate (PSD), ka deklaruar president i ardhshëm i Kosovës, mund të jetë Ramush Haradinaj, raporton Gazeta…

Sergio Mattarella president edhe për një mandat në Itali

Presidenti italian Sergio Mattarella ka rënë dakord të shërbejë një mandat të dytë pasi partitë e koalicionit nuk arritën të…

Partitë italiane në pushtet i kërkojnë Mattarellës të mbajë edhe një mandat

Partitë në pushtet në Itali i kanë kërkuar të shtunën presidentit, Sergio Mattarella që të vazhdojë një mandat të dytë,…

16 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës – “S’ka qenë profet, por ka pasur rrezatim profetik”

“Nuk ka qenë profet, por, ka pasur rrezatim profetik, ai i ka bërë njerëzit dhe rrethin për vete me një…

Vuçiq e quan “hakmarrje të Kurtit” aksionin në Shtërpcë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në Shtërpcë, ku u arrestuan dhjetë persona, përfshirë…

Joe Biden shpall një tjetër president “non grata”, së bashku me familjen dhe ministrat

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  Joe Biden ka vendosur të shpallë “non grata” dhe t’i ndalojë hyrjen në…

“Jemi mërzit boll për të”, flet babai i ish-presidentit Hashim Thaçi

Djali i tij Hashim Thaçi po mbahet në paraburgim në Hagë së bashku me bashkëluftëtarët e tjerë, ndërkohë Haxhi Thaçi…

Momenti kur Macron goditet me vezë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, është goditur me vezë gjatë vizitës së tij në një panair tregtar në Lyon. Burri…

Mulla Abdul Ghani Baradar, mendohet të jetë Presidenti i ri i Afganistanit

Situata në Afganistan është rënduar, pasi natën e  kaluar talebanët morën pushtetin.  Me mijëra njerëz ndodhen në aeroportin ndërkombëtar të…