Fehmi Kupina i LDK-së propozohet për kryesues në Prishtinë

Fehmi Kupina është propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryesues të Asamblesë Komunale në Prishtinë. Ai është propozuar nga…

Tri familje bllokohen nga bora në Zllashë të Prishtinës

Tri familje kanë mbetur të bllokuara në fshatin Zllashë të Prishtinës, pasiqë bora që ka rënë nuk është larguar dhe…

Fluks i qytetarëve nëpër QKMF, këto janë moshat më të prekura nga gripi sezonal

Nga pritjet e shumta nëpër korridoret e hapësirave spitalore, vërehet një fluks i madh i pacientëve. Shumica nga ta kanë…

Niman Bardhi: Vaksinimi po vazhdon përkundër problemeve teknike në Sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Procesi i vaksinimit është duke vazhduar edhe sot në Sallën “1 Tetori”, në Prishtinë, ndonëse atje janë duke pasur probleme…

Vetura i godet dy këmbësorë në Prishtinë

Dy këmbësorë të premten janë goditur nga një veturë në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë. Lajmin për Gazetën “Enigma” e…

Në Prishtinë bëhet lirshëm fushatë anti-vaksinim, MSH-ja thotë se skeptikë ka kudo

Një broshurë me thirrje për mosvaksinim është duke u shpërndarë nga disa persona në kryeqytet. Ndonëse nuk japin më shumë…

75 raste aktive me koronavirus në Prishtinë

Prishtina është komuna me më së shumti raste aktive me koronavirus në nivel vendi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në Prishtina…

Shpërthen zjarri në një shkollë në Prishtinë

Një pjesë e kulmit të shkollës “Hilmi Rakovica” që ndodhet në Kodrën e Trimave në Prishtinë është kapluar nga flakët.…

MPJD reagon pasi u raportua se një nga rusët e shpallur non-grata është parë në Prishtinë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar pas lajmeve për prezencën e dy zyrtarëve rus të shpallur non-grata…

Zhduket një e mitur në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar për4 zhdukjen e një të miture në Prishtinë, raporton Gazeta Enigma. Rastin në polici e…