Lugina e Preshevës falënderon Kurtin për ndarjen e 2 milionë eurove

Ish-kryetari i Luginës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka falenderuar Qeverinë e Kosovës për ndarjen e 2 milion eurove. Përmes një…

Tensionet në Kuvendin e Preshevës, “ Qytetarët e Preshevës nuk meritojnë të shohin pamje të tilla”

“Njerëz jemi, gjithmonë kemi ndonjë moment tejkalimi por nuk janë gjëra që duhet të përsëriten, edhe unë mund të kem…

Tensione në Kuvendin e Preshevës: Gjuajtje me ujë, fyerje dhe shkulje mikrofonash

Seanca e Kuvendit Komunal të Preshevës është zhvilluar nën tensione. Siç raporton RTV Presheva këshilltarët komunal që nga fillimi e…

Arifi për zgjedhjen e Krasniqit në krye të PDK-së: Kështu duhet të jetë Kosova evropiane

Ish-kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka uruar Memli Krasniqin për zgjedhjen e tij në krye të Partisë Demokratike…

Kryetarja e re e Preshevës s’komenton akuzat e Arifit: Do të hetohet aty ku dyshohet për keqpërdorime

Qeverisja e re në Preshevë po zotohet se nuk do të jetë e nënshtruar nga udhëheqja autoritare e Aleksandër Vuçiqit.…