19-vjeçari nga Mitrovica që kaloi mbi 30 operacione i duhet ndihmë edhe për tri të tjera

19-vjeçari nga Mitrovica, Llukman Ahmeti i cili i shpëtoi një aksidenti të trafikut, në Turqi kreu 37 intervenime. Ndërkaq, tani…

Zvicër: Një grua dëbohet pas 40 vitesh, nuk arriti të integrohej

Një grua nga Turqia e cila jeton në Zvicër që nga viti 1983 është dëbuar nga vendi për shkak të…

Goditja ndaj gjyqtarit nga presidenti i klubit, Federata merr vendim të rëndë për futbollin në Turqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin turk ditën e hënë në ndeshjen mes Ankaragucus dhe Rizesporit. Skuadra mysafire…

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi

Sot në Prishtinë mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Qendra e Kërkimeve Strategjike…

Nga lagjet e fshatit Guri i Kuq në Rahovec e deri te Besiktasi, rrugëtimi fantastik i futbollistes Donjeta Halilaj

Prej pranimit në UEFA e FIFA, futbolli kosovar ka bërë një zhvillim të hatashëm, duke bërë që ekipet kosovare të…

Studiuesi amerikan nxirret nga shpella e thellë e Turqisë pasi u bllokua për nëntë ditë

Një studiues nga Shtetet e Bashkuara është shpëtuar nga thellësia e një shpelle në Turqinë jugore, ku ishte bllokuar pasi…

Përmbytje në Turqi, rryma e ujit merr një foshnjë 3-muajshe, vijojnë kërkimet

Turqia është përfshirë prej disa ditësh nga një mot i keq, me shi dhe përmbytje të mëdha, të cilat kanë…

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Turqi, tronditet Izmiri

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë ka ndodhur në orën 08:26 minuta në lagjen Menderes të Izmirit në Turqi. Në…

Ushtarakët nga Kosova tregojnë rezultate të larta në akademitë ushtarake në Turqi

Nëntoger Edison Murtezi ka diplomuar me suksese të lartë në Universitetin e Mbrojtjes Nacionale, pranë Akademisë Tokësore të Forcave të…

Turqia regjistron temperaturë rekorde, rekordi paraprak ishte 49.1 gradë Celsius

Turqia ka regjistruar temperaturë rekorde prej 49.5 gradësh Celsius, teksa ekspertët kanë paralajmëruar se trendi i valës së të nxehtit…