UEFA: Projekti i FFK-së ‘Futbolli spontan’ ofron mundësi për fëmijët që të luajnë futboll

Në ditën kur presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe ministri i Sportit, Hajrulla Çeku kanë qëndruar në selinë e UEFA-s,…

Kosova shënon ngritje në koeficientin e klubeve të UEFA-s, lë mbrapa Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi

Kosova apo më saktë futbolli i Kosovës ka shënuar ngritje në koeficientin e klubeve në UEFA, pas rezultateve pozitive të…

Emisari i UEFA-s thotë se zgjedhjet në FFK, të caktuara më 6 prill janë brenda rregullave

Një Emisar Special i UEFA-s, i cili ka monitoruar procesin e Kuvendit Zgjedhor të Federatës së Futbollit të Kosovës, ka…

Finalja e madhe Itali – Argjentinë, UEFA cakton vendin dhe orarin e ndeshjes

Është caktuar orari për finalen mes kampionit të Evropës, Italisë, dhe atij të Kupës së Amerikës, Argjentinës. UEFA ka bërë…

Ukraina kërkon të shtyhet ndeshja kualifikuese për Kupën e Botës

Ukraina i është drejtuar FIFA-s dhe UEFA-s me kërkesën që të shtyej ndeshjen e ardhëshme kundër Skocisë në kuadër të…

Rusia do të ankohet në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

Kundër vendimeve të FIFA-s dhe UEFA-s për të ndaluar ekipet kombëtare ruse në garat ndërkombëtare, ka dalur Unioni Rus i…

UEFA dënon Bjellorusinë

Të gjitha klubet dhe përfaqësueset e Bjellorusisë që luajnë në garat e UEFA-s do të duhet të luajnë ndeshjet si…

UEFA jep 1 milion euro për fëmijët në Ukrainë

Lufta Rusi-Ukrainë i ka mobilizuar shumë shtete dhe organizata të njohura për t’iu dalë në ndihmë këtyre të fundit. E…

ZYRTARE: FIFA dhe UEFA përjashtojnë kombëtaren dhe klubet ruse nga çdo kompeticion

FIFA vendosi të përjashtojë për një periudhë të pacaktuar Rusinë, pas luftës së nisur në Ukrainë. Ky vendim bën që…

Pasojat për Rusinë pushtuese në sport – Anulohet finalja e Ligë së Kampionëve, gara e Formula 1, Gaz Prom pritet të largohet nga UEFA

UEFA ka vendosur që Finalja e Ligës së Kampionëve të luhet në Paris më 28 maj, e jo në Shën…