Andin Hoti mohon se po kthehen në Kosovë eshtrat e Ukshin Hotit

Andin Hoti, djali i Ukshin Hotit, ka mohuar lajmet se janë gjetur eshtrat e babait të tij dhe se pritet…

Shoku i qelisë me Ukshin Hotin, Memqaj: Nuk frikësohej kurrë për vete, e dinte që lufta do të fitohej

Këtë të enjte është shënuar 78-vjetori i lindjes së veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti. Kujtime për të nga koha…

Kurti përkujton Ukshin Hotin: Librat, jeta e tij na mbajnë fort në rrugë të drejtë për të ecur përpara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se java e lëvizjes nisi më 10 qershor me shënimin e përvjetorit të…

Kërkohen hetime të detajuara për të ndriçuar fatin e Ukshin Hotit

Në 22 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, ka theksuar se…

Konjufca kujton Ukshin Hotin, kërkon që politikanët e profesorët të studiojnë veprat e tij

Në 22 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, sot në fshatin e tij të lindjes është mbajtur një tubim…

Kimete Berisha i reagon Kurtit për fotografinë e Ukshin Hotit ku shihet me uniformë të Jugosllavisë

Opinionistja Kimete Berisha ka reaguar pasi që kryeministri Albin Kurti ka përkujtuar Ukshin Hotin si patriot shqiptar të veshur me…

Presidentja Osmani: Fati i Ukshin Hotit është pengu i shoqërisë dhe shtetit tonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar Ukshin Hotin në 22 vjetorin e zhdukjes së tij. Osmani në Facebook ka…

Kurti për Ukshin Hotin: Drejtësia për të ende nuk ka nisur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përkujtuar Ukshin Hotin në 22 vjetorin e zhdukjes, raporton Gazeta “Enigma”, Kurti ka thënë…

Limaj: Me Ukshin Hotin mburrën shqiptarët, nuk do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të tij

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në 22 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar shqiptar, Ukshin Hoti, kërkuar nga…

Haradinaj kujton Ukshin Hotin: Nuk duhet të ndalemi së kërkuari drejtësi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hotin në 22 vjetorin e zhdukjes së…