“U rrëzuan disa qeveri, s’na duhet popullizëm e ndeshje me BE-në”, thotë Murati

Dialogu me Serbinë ka bërë që të rrëzohen disa qeveri në vend dhe nuk është e habitshme që mund të…

Murati pro dërgimit të FSK-së në Ukrainë, kritikon Kurtin për përfaqësimin në Bruksel

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka deklarur se nëse NATO kërkon që FSK-ja të shkojë për mision në…

Stabiliteti i Ballkanit në interes të BE-së e ShBA-së, zgjidhja e konfliktit shqiptaro-serb jetik

Gjetja e një zgjidhje përmes dialogut Kosovë-Serbi do të prodhonte stabilitet në Ballkan, andaj kjo çështje ka një interes të…

Murati për ndërtimin e Universitetit në veri: U bë me apo pa bekimin e qeverisë?

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka shtruar një pyetje publike për qeverinë e Kosovës, nëse këta të fundit…

“Non-paperi” slloven për ndryshimin e kufijve, Qeveria e Kosovës heshtë, analistët thonë se po testohet opinioni

Javën që shkoi, mediat sllovene e bën publike një dokument që pretendohet se kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha, ia dërgoi…