Muhaxheri i LDK-së s’i beson aksionit në veri: Ose i qet ti armët vetë, ose t’i qet dikush e thotë shko se qaty ki armë

Nënkryetari i LDK-së, njëherit Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka hedhur dyshime lidhur me armatimin që është gjetur…

“Kasaforta pa çelës”, Policia e Kosovës sërish në Bankën Postare Kursimore në veri

Ende pa kaluar 10 ditë pas mbylljes së institucioneve financiare të Serbisë në veri të vendit, Policia e Kosovës është…

DnV thotë se votimi në veri ishte dështim

Në shumë qendra votimi nuk plotësohen kushtet për të garantuar votë të lirë, deklaroi Ismet Kryeziu nga Demokracia në Veprim…

Shefi i EULEX-it për situatën në veri: Po e monitorojmë situatën bashkë me Policinë dhe KFOR-in

Shefi i misionit të BE-së për siguri dhe mbrojtje (EULEX), Giovanni Pietro Barbano, ka deklaruar se ky mision po e…

Policia thotë se situata është nën kontroll në veri, deri më tani s’ka pasur probleme

Policia ka njoftuar se situata në veri të vendit në ditën kur po mbahet votimi për shkarkimin ose jo të…

Hapen qendrat e votimit në veri, shihen njësia speciale në oborr

Qendra më e madhe e votimit në Zveçan dhe Leposaviç është hapur në ora 07:05. Objekti i komunës është shndërruar…

Policia shfaqet me motoçikleta në veri, Elshani: Detyra e tyre është të arrijnë më shpejt ku s’mundet policia e rregullt

Për herë të parë në veri të Kosovës kanë dalë për patrullim policë për t’i kryer detyrat e përditshme. “Tani…

Serbët në veri po ankohen për faturat e energjisë elektrike

Qytetarët e katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës në dy ditët e fundit janë “befasuar” nga faturat…

Qytetarët e veriut nënshkruajnë kontratat, njoftohen se si duhet ta paguajnë rrymën

Pasi qytetarëve të veriut të Kosovës iu dorëzuan faturat fikse të rrymës në fillim të këtij muaji, këto ditë ka…

Prishtinë: Dyshohet se kreu vjedhje në tri lokacione, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Prishtinë. Ai dyshohet se kreu vjedhje në tri lokacione të ndryshme në rajonin e…