Xavi paralajmëron Hansi Flick se e pret një punë e vështirë si trajner i Barcelonës

Trajneri i Barcelonës në largim, Xavi Hernandez, ka paralajmëruar pasardhësin e tij të mundshëm, Hansi Flick, se puna si trajner…

Zbulohen dy arsyet pse Xavi vendosi të rishqyrtojë vendimin e tij për të qëndruar te Barcelona

Trajneri aktual i Barcelonës, Xavi Hernandez, i cili ka edhe një vit të mbetur nga kontrata e tij me klubin…

Xavi para sfidës me PSG-n: Jemi të motivuar për nesër

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, në një konferencë për medie, ka folur para sfidës të çerekfinales së Ligës së Kampionëve…

Presidenti i Barcelonës i kërkon Xavit që mos të largohet në fund të sezonit

Presidenti Joan Laporta dhe disa të afërm të tij i kanë kërkuar Xavit të mbetet pjesë e Barceonës edhe në…

Xavi pranon acarimin me lojtarët e Barcelonës

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka pranuar se si shumë prej tifozëve të tyre këtë sezon, ai e humb durimin…

Pas turpërimit nga Reali, Xavi pyetet rreth të ardhmes te Barcelona

Xavi është pyetur rreth të ardhmes së tij pas humbjes 4-1 të Barcelonës nga Real Madridi në finalen e Superkupës…

Xavi: Ne duam ta fitojmë sërish Superkupën e Spanjës

Trajneri i Barcelonës, Xavi, foli në një konferencë për shtyp në lidhje me ndeshjen që Blaugranasit do të luajnë kundër…

Xavi paralajmëron futbollistët e tij: Kujdes nga Vedat Muriqi

Mallorca dhe Barcelona do të përballen në kuadër të xhiros së shtatë në La Liga. Pasi kanë marrë kryesimin e…

“Unë e kuptoj pse njerëzit nuk e shikojnë La Ligën”, Xavi shpërthen ndaj vendimeve të arbitrave

Xavi Hernandez ka shpërthyer me akuza ndaj presidentit të La Ligas, Javier Tebas, pas barazimit të mbrëmshëm të Barcelonës ndaj…

Xavi: Barcelona nuk duhet të luaj kurrë më në Europa League

Trajneri i Barcelonës, Xavi ka folur për sezonin që kaloi skuadra e tij. Xavi kujtoi momentet që Barcelona luajti në…