Ja kur hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës në futboll

Ja kur hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës në futboll

Komisioni i Garave njofton se shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll do të tërhiqet më 21 mars (e martë) në orën 12:00, në selinë e FFK-së.Pjesëmarrjen në këtë fazë të garave e kanë siguruar Llapi, Prishtina, Gjilani dhe Vushtrria.

Në këtë fazë ndeshjet luhen me sistem vajtje-ardhje. Siç dihet fituesi i Kupës e siguron pjesëmarrjen në garat evropiane për edicionin 2023/24. /Gazeta Enigma/

Related Articles