Temperaturat për sot

Temperaturat për sot

Në Kosovës sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes.

Related Articles