Trepça ’89 shënon fitore të madhe ndaj Dukagjinit

Trepça ’89 shënon fitore të madhe ndaj Dukagjinit

Trepça ’89 është rikthyer te fitoret në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-1.Vendasit e nisën për mrekulli ndeshjen, ku vetëm pas gjashtë minutash lojë kaluan në epërsi.

Një aksion i bukur i vendasve bëri që Oyekanmi të gjendet bukur në zonë dhe nga afërsia dërgoi topin në rrjetë për 1-0.

Me epërsinë minimale të skuadrës vendase u mbyllen 45 minutat e para të kësaj sfide.

Pjesa e dytë ishte më e qetë nga vendasit të cilët mbroheshin dhe klinasit kërkonin me ngulm golin e barazimit.

Por në minutën e 80-të erdhi edhe goli i dytë në këtë takim përsëri me vendasit që shënuan. Ishte kapiteni i ‘minatorëve’ Ardian Muja që realizoi gol të bukur për 2-0.

Vetëm katër minuta më vonë Haliti i vendasve realizoi gabimisht në portën e tij për rezultatin përfundimtar 2-1.

Me këtë fitore 89-shi ngritët në pozitën e tetë me 29 pikë, derisa Dukagjini ka tre pikë më shumë dhe dy pozita më lartë.

Ndeshjen e ardhshme Trepça ’89 do ta zhvilloj në udhëtim te Prishtina, ndërkohë Dukagjini pret Ferizajn në Klinë.

Related Articles