10 klubet më të mira për vitin 2021, prin Bayern Munich

10 klubet më të mira për vitin 2021, prin Bayern Munich

UEFA ka zbuluar listën e skuadrave më të mira në për vitin 2021.Në kreun e saj është skuadra gjermane e Bayern Munich para Manchester Cityt e Livepoolit.

Kampioni i Evropës, Chelsea u ndal në vendin e katërt para Real Madridit, PSG dhe Barcelonës .

Top 10 përmbyllet me Juventusin, Man. Unitedi dhe Atletico Madridin.

Më shumë përfaqësues ka Premierliga e Anglisë (4 skuadra), La Liga (3), ndërsa Bundesliga, Seria dhe League 1, kanë nga një skuadër të Top 10 e ekipeve më të mira në përzgjedhjen e FIFA-s për vitin 2021./Gazeta “Enigma”/

Top 10 sipas UEFA për vitin 2021:

Related Articles