Napoli të pandalshëm, mposhtin Ajaxin dhe kualifikohen në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Napoli ka shënuar fitoren e katërt nga katër ndeshje në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur Ajaxin me rezultat 4-2, shkruan Gazeta Enigma.

Ndeshjen e nisën furishëm vendasit duke kaluar në epërsi me Hirving Lozanon në minutën e 4-të.

Giacomo Raspadori shënoi një gol të bukur në minutën e 16-të pas asistimit të Kvarastkhelias në minutën e 16-të.

Ajaxi e ngushtoi epërsinë në minutën e 49-të me Klassenin.

Ishte Kvarastkhelia që shënoi për 3-1 në minutën e 62-të nga penalltia.

Bergwijn përsëri e ngushtoi epërsinë duke shënuar për 3-2 në minutën e 83-të nga penalltia.

Sulmuesi senegalez Osimhen shënoi për 4-2 në minutën e 90-të.

Pas kësaj fitoreje Napoli grumbullon 12 pikë duke u kualifikuar në fazën e eliminimit direkt dy ndeshje para kohës.

Kurse, Ajaxi ka grumbulluar vetëm tri pikë.