Ballkani vazhdon rrugën sigurt drejt titullit kampion, mposht Dritën në Suharekë

Skuadra e Ballkanit ka siguruar fitoren në kohën shtesë në duelin kundër Dritës. Ishte Ermal Krasniqi, ai që në minutën e 97-të, ia siguroi fitoren Ballkanit pas një kundërsulmi të shpejtë dhe asistimit të Meriton Korenicës.

Krasniqi shënoi për rezultatin përfundimtar 3:2 të ndeshjes që i takoi xhiros së 31-të në Superligën e Kosovës.

Të gjithë golat e këtij takimi, u shënuan në pjesën e dytë. Ballkani shënoi i pari dy gola, por Drita u rikthye duke barazuar shifrat në 2:2, përpara se në skenë të dalë Krasniqi që siguroi tri pikët.

Ilir Blakçori (49’) shënoi autogol për të zhbllokuar rezultatin, të cilin e dyfishoi Nazmi Gripshi (54’). Për Dritën, realizuan Almir Kryeziu (78’) e Ardit Tahiri (89’). Me këtë fitore, Ballkani po marshon drejt titullit të parë në histori të klubit. Forcohet në pozitën e parë me 69 pikë të mbledhura, ndërsa Drita mbetet e dyta me 55 pikë.