Respektimi i masave anti-COVID, rezulton me ulje të rasteve të gripit sezonal

Nesrije Paqarada, specialistes e mjekësisë familjare, thotë se bartja e maskave dhe respektimi i distancës ka rezultuar në ulje të…

Në Fushë Kosovë babai e gjen të vdekur djalin në dhomën e gjumit

Një burrë nga Fushë Kosova ka raportuar në Policinë e Kosovës se e ka gjetur djalin e tij të vdekur…

Heshtje zgjedhore sot në Shqipëri

Pas një muaji fushate, Shqipëria ka hyrë zyrtarisht në 24-orëshin e fundit përpara se qytetarët t’u drejtohen kutive të votimit,…

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID në Kosovë

Gjendja pandemike në Kosovë vazhdon të jetë serioze, kurse umri i rasteve të reja të infektimit me COVID-19 si dhe…

Moti Sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli. Temperaturat minimale do…

Munishi: Rikthimi në Suharekë emocional për mua, Gjilani luan për nderin dhe krenarinë e klubit

Gjilanin e pret një sfidë tejet e vështirë në kuadër të xhiros së 30-të të kampionatit elitar të futbollit Kosovar.…

Gjuajtje me armë zjarri para selisë së PDK-së, policia jep detaje

Disa persona të dyshuar kanë gjuajtur me armë zjarri drejt një personi tjeter, diku rreth orës 21:30 para selisë së…

Kurti e ka ftuar Veton Surroin e Blerim Shalën të jenë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Kryeministri I Kosovës, Albin Kurti, ka ftuar publicistin, Veton Surroin dhe ish-koordinatorin politik, Blerim Shalën që të jenë pjesë e…

“Asociacioni i Komunave me shumicë serbe nuk mund të jetë një etnik”

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë se emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak,  i kishte…

S’ka më vaksina anti COVID-19 në sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar qytetarët në Komunën e Prishtinës se në qendrën e vaksinimit “1 Tetori”, nuk do të…