Fushë Kosovë: I shfrytëzonin të miturat për qëllime seksuale, arrestohen tre persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre të dyshuar meshkuj pasi dyshohet se të njëjtit kanë trafikuar dhe…

Komisioni disiplinor e përjashton Haris Kelmendin nga Policia e Kosovës

Haris Kelmendi, i cili në disa pamje të publikuar ekskluzivisht nga Gazeta Sinjali muaj më parë, shihet derisa e godet…

Policia jep detaje për plagosjen te lumi Ibër në Mitrovicë

Të dielën rreth orës 10:20 një person është  plagosur nga arma e zjarrit në Mitrovicë, raporton Gazeta “Enigma”. Rastin e…

Policia gjobit qytetarin pasi rasti u raportua në rrjete sociale

Po vazhdon bashkëpunimi aktiv i qytetarëve dhe mediave në parandalimin e kundërvajtjeve në trafik. Policia me njësitet e saj po…

Po peshkonte në lumin Ibër, plagoset me armë zjarri një person

Një person është plagosur me armë zjarri në Mitrovicë dhe aktualisht ndodhet në spital. Sipas burimeve të KosovaPress, ngjarja ka…

Mitrovicë: Kapen mbi 3 tonë mjete piroteknike me vlerë rreth 5 mijë euro

Njësitet e antikontrabandës të Doganës se Kosovës kanë kryer një operacion të suksesshëm në regjionin e Mitrovicës, me qëllim të…

Vrasja e 66-vjeçarit në Rahovec dyshohet se ndodhi pas një zënke me vëllain për shitjen e disa bagëtive

H.G., 66-vjeçar nga fshati Sopniq i Rahovecit dyshohet se është vrarë mbrëmë nga vëllai i tij J.G., 58-vjeç, pas një…

Vazhdon kërkimi i personit të zhdukur nga Kaçaniku

Ende po vazhdon kërkimi i personit të zhdukur nga Begraca e Kaçanikut , Muhabi Shukri Islami, i lindur me 13.03.1978. …

Vetaksidentohet dhe kanos zyrtarët policorë, arrestohet i dyshuari nga Gjilani

Një vetaksident ka ndodhur dje në rrugën “Esat Berisha” në Gjilan, raporton Gazeta Enigma. Policia ka njoftuar se i dyshuari…

Mbi 50 aksidente brenda 24 orëve, shqiptohen 1 mijë e 590 gjoba

Policia e Kosovës është duke realizuar disa plane operative të cilët lidhen me situatën e krijuar në trafik, raporton Gazeta…