Kur është eklipsi i ardhshëm total diellor?

Eklipset e plota diellore ndodhin çdo vit ose dy ose tre, por shpesh ato ndodhin në pjesë që nuk mund…

Shkencëtarët pohojnë: Kjo është koha e ditës kur bëjmë më shumë gabime në punë

Shumica dërrmuese e punëtorëve dhe menaxherëve, 71 për qind, besojnë se pasditja vonë është koha më e keqe për punë…

Sonte ndryshon ora, pse dështoi iniciativa për ta ndaluar këtë

Me zhvendosjen e akrepave të orës një orë mbrapa, nga ora 03:00 në 2:00, ora verore përfundon dhe ora dimërore…

Si të ndryshoni sjelljen e keqe të fëmijës suaj për vetëm një javë

Një nënë ka eksperimentuar me 5 lloje të strategjive të ndryshme disiplinore – dhe ja çfarë ndodhi. Fëmijët sillen keq…

Ka një orë ideale, për të pirë kafenë e mëngjesit

Të gjithë preferojmë të zgjohemi me një filxhan kafe në mëngjes, duke menduar se është zgjidhja e duhur për një…

Horoskopi 27 qershor 2023, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Parashikimi i yjeve për ju sot. Dashi: Mbani durimin tuaj, sidomos në kohë krize. Disa individë të kësaj shenje të…

Këtë ushqim duhet ta hani patjetër për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Nëse dëshironi të humbni peshë, një dietë e shëndetshme është çelësi për të arritur qëllimin tuaj. Megjithatë, ka ushqime që…

Një grua në Lipjan e denoncon bashkëshortin për dhunë fizike, Prokurori e liron

Një rast dhune raportohet të ketë ndodhur në fshatin Ribar i Madh në Lipjan, ku një burrë dyshohet se e…

Burri kërcënon gruan e tij në Ferizaj: Kom me t’pre me thikë

Një rast dhune raportohet se ka ndodhur mbrëmë në një familje në Ferizaj. Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije…

Nga jeta seksuale deri tek karriera e tyre, njihuni me sfidat që duhet të kalojnë binjaket e bashkuara

Dy binjake të bashkuara në një trup, kanë treguar se përballen me shumë sfida në jetën e tyre. Kur lindën,…