50 euro gjobë, policia paralajmëron sërish këmbësorët që nuk respektojnë rregullat në trafik

Më 3 prill ka hyrë në fuqi Ligji I Ri për Rregullat e Trafikut Rrugor. Me këtë rast, policia ka…

25-vjetori i masakrës së Lubizhdës, Haradinaj: Hasi dha shumë për atdheun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, 54 shqiptarët e…

Shpërthim në Prishtinë, dëmtohen gjashtë vetura

Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen e njohur si të Universitetit në Prishtinë, ku gjashtë vetura janë…

Policia Ushtarake e FSK-së ngrit kapacitetet, realizon kursin bazik

Në kuadër të ngritjes së kapaciteteve të Policisë Ushtarake të Forcës së Sigurisë së Kosovës, është realizuar kursi bazik për…

Gjuajti me armë zjarri, arrestohet një person në Vushtrri

Të enjten pas mesnate në Vushtrri është arrestuar një person, pasi i njëjti kishte shtënë disa herë me armë zjarri.…

Kontrabanda në veri, kamioni i ngarkuar me mish të bardhë përfundon në përrua, ik shoferi

Një kamion i ngarkuar me mish të bardhë me qëllim kontrabandimin e tij në Kosovë, është futur në një përrua…

Rrahen dy meshkuj në Klinë, arrestohet i dyshuari

Një person në Klinë është arrestuar pasi ka sulmuar një mashkull tjetër kosovar, të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore.…

MPJD-ja hap edicionin e parë të shkollës për diplomaci të diasporës

Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, sot hap edicionin e parë të shkollës për diplomaci të…

Sot shqyrtohet Projektligji për tekste shkollore

Sot duke filluar nga ora 10:00 mblidhet Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport. Arsyeja është shqyrtimi…

Parashikimi i motit

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës. Vonë pasdite mund të ketë…