IKShPK u bën thirrje prindërve të vaksinojnë fëmijët kundër Kollës së Mirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë mbikëqyrjes së vazhdueshme të situatës epidemiologjike në vend vazhdon të regjistrojë raste…

Haradinaj kujton dëshmorët e brigadës 131 “Adrian Krasniqi”

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkujtuar dëshmorët e Istogut, të cilët ranë nën emblemën e…

Huduti për hoxhën që u martua me një 24-vjeçare: Nuk ka bërë asnjë krim

Në emisionin Kosova Today sot në Klan Kosova është debatuar për poligaminë, në veçanti për hoxhën Vesim Avdiu, i cili…

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Një person i kërkuar me urdhëresë të Gjykatës është arrestuar në Kaçanik. Ai ishte kërkuar për veprën penale “lëndim i…

Gërvalla i bën thirrje diasporës që të marrë pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë

Kosova ka nisur regjistrimin online të diasporës në kuadër të Procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave. Kjo…

Maqedonci, shefes së operacioneve të NATO-s: Trupat serbe përreth kufirit me Kosovën përbën kërcënim për stabilitetin e Ballkanit

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci, e ka pritur në takim shefen e operacioneve aktuale, Divizioni per Operacione i…

FFK: Punimet në stadiumin “Adem Jashari” po zhvillohen me ritëm të lartë 

Federata e Futbollit e Kosovës, ka publikuar pamje të renovimit të Stadiumit Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Ky stadium pas…

Mori pjesë në konfliktin në Siri dhe Irak, ngritet aktakuzë ndaj një kosovari

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj shtetasit të Kosovës me iniciale M.D., për shkak të dyshimit se ka kryer veprën…

Ministri serb: Vuçiq u ka dërguar letra liderëve në Evropë lidhur me shpalljen e pranimit të Kosovës në KiE

Ministri serb i Financave, Sinisha Mali, ka thënë sot se presidenti Aleksandar Vuçiq u ka dërguar letra të gjithë liderëve…

Dha 60 mijë euro fajde, mori 90 mijë – kërkohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh për të dyshuarin

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, caktimin e…