Ultimatumi i ndërkombëtarëve ndaj Kurtit – A po thellohet përqarja mes Kosovës e Serbisë

Vetëm dy ditë i ka dhënë kohë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, emisari i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar…

Tensionet në veri s’i pengojnë serbët e Kosovës dhe kosovarët të punojnë në harmoni mes vete

“Dialogu Kosovë-Serbi dhe as tensionet në Veri nuk kanë ndikuar asgjë në punën tonë, ne i kemi raportet e mira…

Nga Kosova kërkojnë që ndërkombëtarët ta shtojnë presionin më shumë ndaj Serbisë për tensionet në veri

Të hënën në mbrëmje Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i priti në zyrën e tij dërguarit të Bashkimit Evropian për…

Pas prishjes së koalicionit VV-PDK flet nënkryetarja Morina-Bunjaku, çka do të ndodhë me kryesuesin e Kuvendit?

Gjatë ditës së sotme kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka njoftuar se partia e tij ka prishur koalicion…

Gazetarët, cak i sulmeve në veri – shteti po dështon në mbrojten e tyre

Rastet kur gazetarët duhet të raportojnë në vende me rrezikshmëri të lartë, nuk janë të pakta. Kështu, edhe ekipe gazetarësh…

Heshtja e Qeverisë për Asociacionin, a mund t’i acarojë ndërkombëtarët?! Flasin ekspertët

Dita-ditës dialogu mes Kosovës dhe Serbisë po shkon duke u bërë më dinamik, e njëra nga ngecjet kryesore në këtë…

Fillon asfaltimi në rrugën Gjilan-Bujanoc pas disa muajsh punime të ngadalshme

Ka filluar sot asfaltimi i rrugës Gjilan-Bujanoc, rrugë e cila ishte në gjendje të keqe për disa muaj, ku bëri…

Quni për largimin e Bislimit nga LDK-ja: Është vendimi i tij personal, nuk ka të bëj me ndonjë përçarje brenda partisë

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi të mërkurën e 24 majit ka dhënë dorëheqje nga kryesia…

Vrasja e grave dhe dhuna ndaj tyre po tronditë Kosovën, çka po ndikon në rritjen e këtyre fenomeneve?

Kosova u trondit sërish këtë javë, kur mediat gjermane njoftuan se një grua 28-vjeçare, shtetase kosovare vdiq si pasojë e…

A po përqahet LDK-ja me largimin e Bislimit, flet Lutfi Haziri për Enigmën

Të mërkurën, në ditën kur Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), shpalli zgjedhjet e brendshme, një figurë e rëndësishme u largua…