Mbrojtja e Shalës ia paraqet disa fotografi dëshmitarit të shtatë

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë është duke vazhduar gjykimi kundër Pjetër Shalës, ku është intervistuar edhe dëshmitari…

Nis gjykimi ndaj Pjetër Shalës, dëshmon dëshmitari i shtatë

Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më…

Në Speciale vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Sot në Dhomat e Specializuara në Hagë vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli,…

Sot vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në…

​Dëshmitari i gjashtë nis dëshminë e tij në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka filluar dëshminë e tij dëshmitari i gjashtë i Zyrës së Prokurorit të Specializuar…

Mbrojtja e Thaçit kërkon të mbahen seanca publike

Në hapje të seancës gjyqësore në rastin kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mbrojtja e Hashim Thaçit, Gregory Kehoe,…

Edhe sot vazhdon gjykimi në rastin Thaçi dhe të tjerët

Në Gjykatën Speciale në Hagë do të mbahet edhe sot seancë gjyqësore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjykimi…

Edhe sot vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Sot në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit.…

Mbrojtja e Veselit përfundon pyetjet për dëshmitarin e katërt

Mbrojtësi i Kadri Veselit, avokati Ben Emmerson, ka përfunduar kundra-pyetjet për dëshmitarin e katërt (me kodin 4748). Dëshmitari i katërt,…

Miratohet kërkesa e mbrojtjes së Veselit për të shtuar një dokument në listën e provave

Në seancën e të martës, në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, trupi gjykues ka…