Suzuki konfirmon, vetura e parë elektrike vjen më 2025

Suzuki ka konfirmuar se do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike më 2025, duke u bërë prodhuesi më i…

Busti i Elon Musk nga një Tesla e shkrirë

Në Rusi, një kompani aksesoresh luksozë me bazë shet buste tetë inç të gjatë të shefit të Tesla-s, Elon Musk.…

Kush janë blerësit e veturës më të shtrenjtë në botë

Rolls-Royce mban të fshehtë emrat e pronarëve, por media britanike pretendon se një kopje u ble nga Beyonce dhe Jay-Z.…

Toyota Land Cruiser prezanton veturën e blinduar SVI Max 3 Troopy

Kompania e Afrikës së Jugut SVI Engineering, e cila është e specializuar në automjete të blinduara, paraqiti pasardhësin e modelit…

Ky është një karvan që do të ‘trondisë’ Evropën

Pas lëkundjes së tregut në Amerikë deri në thelb, prodhuesi ekskluziv ka një trajtim për Evropën. Genesis vazhdon të zgjerojë…

Zvicra pritet të prodhojë një super veturë prej 2000 kuaj/fuqi që do të kushtojë 2.1 milionë euro

Një kompani pak e njohur zvicerane po njofton premierën e një veture me performancë të lartë për publikun e gjerë.…

Ronaldo mungon në stërvitje, viziton fabrikën e Ferrarit

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo mungoi sot në stërvitje, ndërsa vizitoi fabrikën e Ferrarit në Maranello bashkë me Andrea Agnellin…

Ky “Chevrolet” i vitit 1960 është bërë aq tërheqës sa ‘do të shpenzonit edhe centin e fundit për ta blerë atë’!

El Camino spikat në skenën e automobilave në SHBA falë formës së saj në stil dhe dizajnit tërheqës. Dhe si…

Edhe Citroën pritet të heq dorë nga motorët me naftë

Edhe pse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, ekzistojnë të gjitha shanset që Citroën së shpejti të bashkohet me kompanitë e…

Autopiloti i Tesla drejton makinën edhe nëse vendi i shoferit mbetet bosh

Pas përplasjes fatale të Tesla-s, tani është bërë e ditur se autopiloti ka një pikë të dobët të rrezikshme. Ndërsa…