96 km/h për 1.72 sekonda, kjo është makina elektrike që theu rekordin botëror të shpejtësisë

Prodhuesi japonez i automjeteve, Aspark, ka vendosur një rekord të ri botëror, duke arritur shpejtësinë 200 km në orë. Por…

Mark Zuckerberg vjen me njoftimin e fundit, edhe një ndryshim në WhatsApp

Në WhatsApp tashmë është bërë një ndryshim i ri, por jo i panjohur. Siç njofton Mark Zuckerberg, ju mund t’i…

Përdoruesit e Instagramit më në fund po marrin opsionin e dëshiruar

Instagrami do t’i lejojë përdoruesit që të përdorin një GIF si koment në një postime, ose në diçka tjetër që…

Vodafone njofton se do t’i largojë 11 mijë punëtorë nga puna

Vodafone ka njoftuar një program masiv të humbjeve të vendeve të punës, që do të ndikojë në operacionet e saj…

Robotit “i bie të fikët”, nga puna, punon 20 orë

Një robot punoi për plot 20 orë pa ndërprerë, e nga “lodhja”, për një moment u rrëzua përtokë, shkroi “Unilad”…

Sfida e TikTok-ut djeg 75% të trupit të adoleshentit

Një adoleshent në Karolinën e Veriut ka pësuar djegie në 75% të trupit të tij pasi tentoi të bënte një…

Kosova ndalon pajisjet kineze në prokurim publik, paraqesin rrezik për sigurinë kombëtare

Komisioni Rregullativ i Prokurimit Publik (KRPP) ka ndaluar miratimin e pajisjeve të telekomunikimit nga Kina, si Huawei dhe ZTE, pasi…

TikTok gjobitet me 12.7 milionë funte për keqpërdorim të të dhënave të fëmijëve

TikTok është gjobitur me 12.7 milionë funte për shkelje të ligjit për mbrojtjen e të dhënave, duke përfshirë përdorimin e…

Zyrtarizohet Nokia C12 Plus do të ketë një ekran me madhësi prej 6.3 inç dhe bateri me kapacitet 4,000mAh

HMD Global prezantoi Nokia C12 të nivelit fillestar në janar dhe vazhdoi me një model Pro në mars. Tani marka…

Volkswagen nuk planifikon të vazhdojë me prodhimin e versioneve të reja Golf me motor me djegie

Volkswagen nuk planifikon që të zhvillojë një gjeneratë të re me motor me djegie të veturës së saj legjendare Golf.…