Dhunohet një femër e mitur në Viti

Dhunohet një femër e mitur në Viti

Një femër e mitur po dyshohet se është dhunuar para një jave në komunën e Vitisë.Policia bën me dije se në lidhje me rastin është arrestuar një i dyshuar.

Viktimës i është bërë ekzaminimi mjekësor dhe në bazë të raporteve ekzistojnë elemente të kryerjes së veprës së dhunimit.

Familjarët e të dyshuarit kanë dorëzuar raporte mjekësor në bazë të së cilave, i dyshuari ka diagnozën prapambetje mendore e shkallës së lehtë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje 

Related Articles