Dukagjini triumfon ndaj Flamurtarit, siguron barazhin

Dukagjini siguron barazhin, pasi ka fituar me rezultat 2:1 ndaj klubit të Flamurtarit dhe tani synon hyrjen në Superligë.

Dukagjini dhe Flamurtari paraprakisht kishin përmbyllur edicionin 2020/21 në pozitat e dyta të grupit A, rrespektivisht grupit B në Ligën e Parë, dhe kjo ndeshje ishte përcaktuese se cila nga këto dy ekipe do të luaj në ndeshjen e barazhit për të hyrë në Superligë.

Pas kësaj fitore, Dukagjini tani do të ndeshet me skuadrën e cila pozicionohet në pozitën e tetë të renditjes finale në Superligë.

Loja nisi me një super gol nga gjuajtja e lirë të cilën e shënoj Fatlum Gashi në minutën 22.

Me këtë rezultat u përmbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe 2 gola tjerë, një nga Dukagjini dhe tjetri nga Flamurtari.

Në minutën e 72-të, Labinot Osmani dyfishoj epërësinë e Dukagjinit, ndërsa në minutën.

Flamurtari provoj të kthehet në lojë duke shënuar një gol në minutën e 83-të, i cili gol ishte dhe i fundit i ndeshjës.

Të dy këto skuadra u larguan nga Superliga edicionin e kaluar, mirëpo u mobilizuan shpejtë dhe kërkuan përgjatë gjithë këtij edicioni kalendarik rikthimin në elitë.