Ferizaj – Ballkani, publikohen formacionet zyrtare

Ferizaj – Ballkani, publikohen formacionet zyrtare

Ferizaj është nikoqir i Ballkanit në kuadër të xhiros së 26-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.Është një duel me dy skuadra që kanë objektiva krejtësisht tëkundërta, me vendasit që duan t’i shmangen rënies dhe mysafirët mbrojtjen e titullit.

Ferizajasit në këtë takim vijnë pas dy fitoreve radhazi dhe kërkojnë vazhdimësi të rezultateve të mira.

Në anën tjetër suharekasit kanë katër ndeshje pa fitore në elitën e futbollit kosovar dhe duan këndelljen.

Formacionet zyrtare:

Ferizaj: Jovanovski, Gligorov, Bardhi, Halili, Mecinovic, Avdulli, Shabani, Islami, Krasniqi, Sadriu, Panadic.

Ballkani: Luljanovic, Ar.Thaqi, Jashanica, As. Thaqi, Trashi, Kuc, Zyba, Emerllahu, Korenica, Berisha, Rrahmani.

Related Articles