Formacionet zyrtare: Gjilani – Llapi

Formacionet zyrtare: Gjilani – Llapi

SC Gjilani dhe KF Llapi do të përballen sot në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në në futboll.Të dy skuadrat vijnë në këtë ndeshje pasi u kualifikuan në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Gjilani do të luajë me formacionin e zakonshëm, me një ndryshim të vetëm, Shend Kelmendi do të luajë në vend të Mevlan Zekës që mungon në këtë ndeshje.

Kurse te Llapi në sulm do të luajnë Festim Alidema, Trimror Selimi dhe Gerhard Progni.

Gazeta Enigma ua sjellë formacionet zyrtare për ndeshjen Gjilani – Llapi:

Related Articles