Formacionet zyrtare, PSG – Barcelona

Formacionet zyrtare, PSG – Barcelona

PSG do të pres Barcelonën në “Parkun e Princave” në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve.   

Parisienët vijnë në çerekfinale pasi eliminuan Real Sociedadin, ndërsa katalnasit ishin më të mirë se Napoli.

Te PSG do të mungojnë emra si Prsenel Kimpembe dhe Nodi Mukiele për shkak të lëndimit, ndërsa Achraf Hakimi është i pezulluar.

GK0SNadXcAco1y5.jpg
GK0R_N0XcAUSr-5.jpg
GK0SABVWYAECpVN.jpg

Barcelona do të jetë pa Balden dhe Gavin për shkak të lëndimeve, ndërsa Andrea Christensen, Pedri dhe Frenkie de Jong kanë udhëtuar me ekipin.

Trajneri i PSG, Luis Enrique do të luajë sot me emra si Sergio Asensio, Osumane Dembele dhe Kylian Mbappe në sulm.

Në anën tjetër Xavi do të paraqitet me Lamine Yamal, Raphinha dhe Robert Lewandowski në sulm

PSG: Donnarumma; Marquinhos, Hernandez, Beraldo, Mendes; Lee, Vitinha, Ruiz; Asensio, Dembélé, Mbappé.

Barcelona: Ter Stegen; Koundé, Araujo, Cubarsí, Cancelo; De Jong, Roberto, Gündoğan; Yamal, Lewandowski, Raphinha.

Related Articles