Gjendet pa shenja jete një grua në Prizren

Gjendet pa shenja jete një grua në Prizren

Një grua është gjetur pa shenja jete në një shtëpi në rrugën “Nysret Seharsoy”, në Prizren, pasditen e së enjtes, rreth orës 14:50.Këtë e ka bërë të ditur për Gazetën Enigma zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Sipas policisë 68 vjeçarja më shumë se 15 vite ka qenë duke banuar e vetme pa asnjë anëtarë të familjes.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e këtij rasti.

“Rruga:”Nysret Seharsoy”-Prizren Me date 25.11.2021 rreth orës 14:50 min kemi mare informate nga se ne rrugën e lartcekur është gjetur një trup i pajetë me një shtëpi. Lidhur me rastin Sektori i hetimeve Rajonale Prizren ka dale ne vend ngjarjes dhe ne koordinim me Prokurorin kujdestare është vendosur qe trupi pajetë i viktimës te dërgohet për obduksion ne I.M.Ligjore Prishtine . vend ngjarjes ka ardhur ekipi i mjekësisë ligjore ku e kane bere tërheqjen e trupit pajete. Sipas informatave te mbledhura ne teren është kuptuar se e njëjta një kohe me gjate me shume se 15 vite ka qene duke banuar e vetme pa asnjë anëtarë te familjes. Me këtë rast është duke punuar Njësiti i Hetimeve Rajonale”, tha Osmanollaj për Gazetën Enigma.

Related Articles