Gjermania barazon me Zvicrën

Gjermania barazon me Zvicrën

Ka përfunduar ndeshja mes Zvicrës dhe Gjermanisë.

Pas 90 minutash lojë, rezultati final i kësaj ndeshje është 1:1.

Zvicra kaloi e para në epërsi me Ndoye në minutën e 28-të pas një aksioni fantastik të ndërtuar.

Ndërkaq në minutën e dytë shtesë të pjesës së dytë, Fullkrug shënoi me kokë për 1:1.

Gjermania e ka mbyllur grupin si lidere e grupit A në Euro 2024.

Ndërsa Zvicra mbetet e dyta derisa kualifikohet po ashtu. /Gazeta Enigma

Related Articles