Llapi kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pas penalltive

Llapi kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pas penalltive

Llapi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 6-5 dhe rezultat të përgjithshëm 8-6, raporton Gazeta Enigma.Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-2 për Malishevën.

Në pjesën e dytë Llapi e barazoi rezultatin.

Deri në fund të takimit nuk pati gola në këtë takim duke bërë që ndeshja të shkoj në penallti.

Në penallti lojtarët e Llapit u treguan më të saktë duke i shënuar gjashtë gola, kurse te Malisheva e humbi penalltinë Sobowale

Related Articles