Moti sot do të jetë me diell

Moti sot do të jetë me diell

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell.

“Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë,” thotë Meteo Kosova.

“Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 7-26 km/h”.

Ata kanë thënë që temperaturat minimale do të shkojnë nga katër deri në nëntë gradë Celsius, ndërkaq maksimalet nga 23 deri në 26 gradë Celsius.

Related Articles