Ngjarja tragjike në Ferizaj: I plagosur edhe vëllai i mitur i gruas së vrarë

Ngjarja tragjike në Ferizaj: I plagosur edhe vëllai i mitur i gruas së vrarë

Vëllai i gruas që u vra në Ferizaj i lindur në vitin 2009 është plagosur në dorë dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Kështu konfirmoi për KALLXO.com, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Spitalit të Ferizajt, Fikret Arifi.

“Në spital ka ardhë vëllai i të ndjerës. I është dhënë ndihma e parë, është jashtë rrezikut për jetë se plumbi në parakahraun e djathtë, në dorë domethënë. I është largu plumbi, i është mobilizuar dora. Po planifikohet dërgimi i tij në Repartin e Ortopedisë në Ferizaj” – tha Arifi.

Ndërkaq, sipas tij gruaja ka qenë pa shenja jete në vendin e ngjarjes dhe nuk është dërguar fare në spital.

Sipas Arifit pasi që është marrë nga ekipi i Qendrës së Mjekësisë Familjare ajo është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.

Related Articles