Sot protestohet në Ferizaj për vrasjen e 21 vjeçares

Sot në orën 17:30, në sheshin “Zahir Pajaziti” do të protestohet për rastin e vrasjes së 21 vjeçares në Ferizaj.…

Tragjedia në Ferizaj – Gruaja e vrarë ishte 21 vjeç, vllau i saj i plagosur 15 vjeç

Policia e Kosovës ka ndarë detaje të reja mbi rastin që tronditi sot Ferizajn, ku një person vrau një grua…

Ngjarja tragjike në Ferizaj: I plagosur edhe vëllai i mitur i gruas së vrarë

Vëllai i gruas që u vra në Ferizaj i lindur në vitin 2009 është plagosur në dorë dhe është jashtë…

Vrasja e gruas në Ferizaj, Prokuroria dyshon se e vrau ish-burri i saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ferizaj ku nga disa të shtëna me armë zjarri ka mbetur e…

Me fatura e klientë fiktivë përfitoi 35 mijë euro, arrestohet menaxheri i një kompanie private

Policia në Ferizaj ka dërguar sot në mbajtje për 48 orë një 24-vjeçar i cili dyshohet se në pozitën e…

Një 18-vjeçar nga Ferizaji arrestohet për falsifikim të parasë

Një 18-vjeçar është arrestuar për falsifikim të parasë në Ferizaj. Policia njofton përmes një komunikate për media, se dje rreth…

Spitali i ri i Ferizajt ende nuk është përfunduar, i vjetri s’po mbulon nevojat për pacientët

Dyshemetë e dyert janë të dëmtuara, pas hapjes me forcë të derës së bllokuar. Kjo është gjendja në repartin e…

Zjarr në një ndërtesë kolektive në Ferizaj, lëndohen 9 qytetarë dhe një zjarrfikës

Një ndërtesë kolektive është përfshirë nga zjarri në Ferizaj. Sipas policisë, nëntë qytetarë dhe një zjarrfikës kanë pësuar lëndime trupore…

Për një muaj në Ferizaj morën fletëkalime 54 nxënës për të migruar

Migrimi nuk ndikon vetëm në uljen e fuqisë punëtore, por ajo vërehet edhe në shkolla. Lëshimi i vizave të punës…

Ferizaj: 18-vjeçari gjuan me armë te shkolla dhe publikon pamjet, intervenon Policia

Publikimi i videove e fotove të ndryshme në rrjete sociale shpesh po i fut kosovarët në sherr me Policinë. Ata…