Nuk e përballojnë rezultatin: Tifozët e Unitedit largohen nga Old Trafford para mbylljes së takimit

Manchester United ka pësuar humbje të thellë, 0-5, nga Liverpool në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier, dhe atë para publikut vendës, shumë nga të cilët dolën para kohe nga stadiumi, pasi nuk e arritën të pranojnë lehtë humbjen turpëruese të skuadrës së zemrës, shrkuan Gazeta Enigma.

Vetëm në pjesën e parë, Djajtë e Kuq pësuan katër gola, derisa gjendja e lojtarëve ishte e rënduar.

Presioni dhe nervoza mbi ta u rrit, pasi ishin të pafuqishëm të dilnin përpara portës së Liverpoolit.

Por, kur u shënua edhe një gol në pjesë të dytë, tifozët ishin të pakënaqur me lojtarët e Unitedit.

Ata në minutën e 65-të filluan të largoheshin nga Old Trafford, duke shprehur pakënaqësinë e tyre me rezultatin, derisa mund të ndodhë pas ndeshjes edhe shkarkimi i Ole Gunnar Solskjaer.

Skuadra e Liverpoolit në krye me Muhamed Sallah ishte në formë të shkëlqyeshme, ndersa vetëm Egjiptisni arriti të shënohet plotë tri herë në listën e realizatorëve, që ëshjtë sukses i jashtëzakonshëm të arrihet kjo ndaj një skuadre si Manchester United, e cila ka synime madje për titullin në Premier League!, shkruan Gazeta Enigma.

???????????????? ???? ????????????????????????????????????????????. ???????????????? ???? ???????????????? ✊????Posted by Liverpool FC on E diel, 24 tetor 2021