Virgil van Dijk flet për të ardhmen e tij në Liverpool

Ylli i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e ka bërë të qartë se nuk po mendon të largohet nga klubi londinez,…

Robertson mund t’i bashkohet Bayernit për ta zëvendësuar Daviesin

Mediat angleze shkruajnë se ylli i Liverpoolit dhe mbrojtësi i majtë Andy Robertson mund të transferohet në Bayern Munich këtë…

Liverpool e ‘shkel’ Chelsean

Liverpooli ka triumfuar 4-1 ndaj Chelseat në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier. Blutë protestuan për një penallti…

Klopp dëshiron revolucion: 6 lojtarët që i do te Liverpooli në verë

Liverpool është i përgatitur të eksplorojë mundësitë në afatin kalimtar të janarit dhe tashmë po harton plane për të forcuar…

Liverpooli kalon në gjysmëfinale të Carabao Cup, ‘shkatërron’ West Hamin

Liverpooli ka kaluar në gjysmëfinale të Carabao Cup, pasi mposhti 5-1 West Hamin. Pas 28 minutash lojë, The Reds kaluan…

Liverpooli mbyll fazën e grupeve me humbje nga Union SG

Liverpooli ka pësuar humbje 2-1 në udhëtim te Unios SG në kuadër të rrethit të fundit të fazës së grupeve…

Liverpooli vazhdon me fitore, mposht Sheffieldin

Liverpooli ka fituar në udhëtim te Sheffield United në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier me rezultat 2-0.…

Liverpooli fitore komode ndaj Royale Union

Liverpooli fitoi me rezultat 2-0 ndaj Royale Union në kuadër të Ligës së Evropës. Pas shumë rasteve Liverpooli shënoi vetëm…

Liverpooli e nis me fitore aventurën në Ligën e Konferencës

Liverpooli ka fituar me përmbysje me rezultat 1-3 ndaj Lask Linz, raporton Gazeta Enigma. Të parët që kaluan në epërsi…

Liverpooli refuzon 150 milionë funta nga Al Ittihad për Mohamed Salah

Mohamed Salah vazhdon të tërheqë interes nga Arabia Saudite, por Liverpool mbetet i vendosur të mbajë yllin e tyre duke…