Parashikimi i motit, këto janë temperaturat maksimale për sot

Parashikimi i motit, këto janë temperaturat maksimale për sot

Sot parashihet që moti të jetë me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht gjatë mëngjesit.Gjatë ditës reshjet do të mbesin të izoluara, njofton Meteo Kosova.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe me shpejtësi prej 15-42 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16°C.

Related Articles