Përballja me Italinë, kuqezinjtë nisin sot stërvitjet intensive

Përballja me Italinë, kuqezinjtë nisin sot stërvitjet intensive

Kombëtarja e Shqipërisë do rinisë këtë të hënë përgatitjet për ndeshjen e parë të Grupit B në Euro 2024.

Ajo do të përballet me Italinë, ndeshje kjo që do të zhvillohet në stadiumin e Dortmundit me datë 15 qershor, në ora 21:00.

Pas një dite pushim, kuqezinjtë do të zhvillojnë dy seanca stërvitore në kampin bazë të Shqipërisë në Kaiserau.

Departamenti i Komunikimit në FSHF kanë bërë të ditur se seanca e parë e të hënës do të nisë në ora 11:00 dhe do të jetë e hapur 15 minutat e para për median, ndërsa seanca e dytë do të startojë në ora 17:00 dhe do të jetë gjithashtu e hapur për median.

Gjithashtu, sot do të zhvillohet edhe një konferencë për media me një nga futbollistët e kombëtares shqiptare. /Gazeta Enigma

Related Articles