Përballja me Italinë, kuqezinjtë nisin sot stërvitjet intensive

Kombëtarja e Shqipërisë do rinisë këtë të hënë përgatitjet për ndeshjen e parë të Grupit B në Euro 2024.Ajo do…

Kombëtarja  e Shqipërisë publikon numrat që do t’i bartin futbollistët e saj në Euro 2024

26 futbollistët e Kombëtarës së Shqipërisë tashmë janë në dijeni se cilët do të jenë numrat që do bartin, gjatë…

Sokol Cikalleshi tërhiqet nga Kombëtarja e Shqipërisë, një ditë pasi emri i tij nuk shihej në mesin e të ftuarëve për “Euro2024”

Vetëm një ditë pasi u publikua lista  e të ftuarve për “Euro 2024” vjen njoftimi i Sokol Cikalleshit, për pensionimin…

Sylvinho publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Çekisë dhe Bullgarisë, rikthehet Armando Broja

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar nga përzgjedhësi Sylvinho për dy ndeshjet e muajit tetor.…

“Zemra” e Kombëtares – Armando Broja do t’i ndihmojë shqiponjave në rrugëtimin e Katarit

Armando Broja do të jetë pjesë e Shqipërisë për duelet kundër Anglisë dhe Andorrës, më 12 dhe 15 nëntor. Ka…

Kombëtarja e Shqipërisë humb edhe Armando Brojën para ndeshjes me Anglinë

Shqipëria ka humbur edhe një pjesë të rëndësishme të organikës së saj, Armando Brojën. Pas mungesave të Rei Manajt, Ivan…