Presidentja Osmani tregon çka bisedoi me Lajçakun në Antalia

Presidentja Osmani tregon çka bisedoi me Lajçakun në Antalia

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e cila ditën e djeshme ishte në Turqi me rastin e Forumit të Diplomacisë në Antali, është takuar me të Dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.Osmani u shpreh se gjatë takimit të tyre ata diskutuan për zhvillimet e fundit dhe për procesin e dialogut.

“Gjatë ADF2024, u takova me të Dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Diskutuam zhvillimet e fundit dhe procesin e dialogut”, ka shkruar Osmani në X.

Related Articles