Rrahje brutale në Bregun e Diellit: Një person dërgohet në spital, Policia në ndjekje të të dyshuarve

Rrahje brutale në Bregun e Diellit: Një person dërgohet në spital, Policia në ndjekje të të dyshuarve

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri e kërcënimeve e përleshjeve mes të rinjve në vendin tonë. Për pasojë, konfliktet jo rrallëherë eskalojnë edhe në rrahje brutale, për çka nevojitet ndërhyja e Policisë.Një rast i tillë ka ndodhur sonte afër qendrës tregtare në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, raporton Gazeta Sinjali.

Këtë herë në rrahje janë përfshirë disa persona, që dyshohet se u kapën për motive ende të panjohura, ashtu që e kanë sulmuar një person, të cilit i shkaktuan edhe lëndime trupore.

Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se viktima është dërguar në këtë qendër për trajtim mjekësor, për shkak të plagëve që ka pësuar si pasojë e goditjeve.

Ndërkohë posa rasti është denoncuar në Polici, një njësi policore ka intervenuar në vendin e ngjarjes, por s’kanë arritur t’i kapin të dyshuarit për shkak se kanë ikur.

Pas përfundimit të procedurave policore, të dyshuarit janë identifikuar dhe tashmë Policia është vënë në ndjekje të tyre.

Related Articles