Qytetarit i vidhet vetura në Fushë Kosovë, rasti po hetohet

Veturën që e kishte të parkuar nuk e gjeti aty ku e kishte lënë, një qytetar nga Fushë Kosova.Andaj i…

Vdes një grua në Prishtinë, nuk dihen rrethanat – rastin po e heton policia

Një grua ka ndërruar jetë në banesën e saj.Rrethanat ende nuk janë të qarta për këtë arsye policia po e…

Arrestohet një burrë nga Fushë Kosova, dyshohet se rrahu dy gra

Një burrë në Fushë Kosovë, dyshohet se dhunoi fizikisht dy gra.I njëjti është arrestuar nga policia.Lidhur me rastin të dyshuarit…

Festoi me armë, përfundon në polici një person nga Bardhi i Madh

Gjuajti me armë në ajër gjatë një ahengu familjar, andaj policia e arrestoi një person në fshatin Bardhi i Madh…

Dyshohet se e rrahu gruan vazhdimisht, policia prangosë një burrë nga Malisheva

Dyshohet se ushtroi dhunë fizike dhe psiqike në vazhdimësi ndaj gruas së tij, andajpolicia e arrestoi një person nga Malisheva.Viktima…

Vëllai e rrahë vëllain në Gjakovë, njërit iu desh ndihma mjekësore

Dy vëllezër patën një mosmarrëveshje të cilën mesa duket nuk arritën ta zgjidhnin me fjalë.Andaj njëri nga ta sulmoi tjetrin.…

Aksident me motoçikletë, vdes një person nga Vitia

Një person nga Vitia ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti.Ky i fundit dyshohet se voziti më shpejtë se…

Serbi që sulmoi KFOR-in dhe Policinë dënohet me 15 muaj burgim dhe 12 mijë euro gjobë

Nenad Orlloviqit, i njohur si “Rusi”, i është shqiptuar dënimi me 15 muaj brugim dhe 12 mijë euro gjobë nga…

Arrestohet zyrtari policor, dyshohet për shkaktim të aksidentit të mbrëmshëm në rrugën Prishtinë – Fushë Kosovë.

Inspektoriati Policor i Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një zyrtar policor, i cili dyshohet për shkaktimin e…

Arrestohet një burrë nga Deçani, rrahu gruan me shkop druri

E sulmoi me shkop druri gruan e tij, andaj një burrë nga Deçani ka përfunduar me pranga në duar.Shkak i…