Trajneri Statovci e konfirmon sulmin: U godita me mjete të forta

Trajneri i futbollit Faruk Statovci ka konfirmuar lajmin për sulmin që ka pësuar në orët e para të mëngjesit. Statovci…

Prishtinë: Gruaja rrihet nga bashkëshorti dhe nëna e saj, policia intervenon

Një grua në Prishtinë është rrahur nga bashkëshorti dhe nëna e saj, njofton Policia, raporton Gazeta “Enigma”. Policia njofton se…

Po bëheshin gati për gara shpejtësie në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia gjobit 21 shoferë

Policia e Kosovës njofton se me datën 28.01.2023, ka pranuar informatë se në autostradën “Ibrahim Rugova” ka një numër të…

Murati: Shtesat e policëve për rrezikshmërinë përfshihen në koeficient, orët shtesë do të paguhen sipas ligjit

Ligji i punës do të jetë ai përmes së cilit do të paguhen orët shtesë të punës, ka deklaruar Ministri…

Zhduken tre persona në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se tre persona të gjinisë mashkullore janë zhdukur në Fushë Kosovë, raporton Gazeta “Enigma”. “Fushë…

IPK: Sabit Islami që plagosi 2 gra vdiq pasi e qëlloi veten gjatë të shtënave me policinë

Ndonëse ende nuk dihen shkaqet e plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë, siç është raportuar gjatë shkëmbimit të zjarrit…

Shtyhet konkursi për policë në veri, vazhdon rekrutimi edhe 10 ditë

Policia e Kosovës ka njoftuar të enjten se afati për paraqitjen e aplikacioneve për zyrtar policor edhe për dhjetë ditë,…

Dyshohet se mjeku e sulmoi punëtorin e spitalit në Pejë, policia jep detaje

Një doktor i Spitalit të Përgjithshëm të Pejës dyshohet se ka sulmuar fizikisht një punëtor të spitalit, raporton Gazeta “Enigma”.…

Gjindet i vdekur në veturë i riu nga Prizreni, dyshohet se u aksidentua dhe mbeti i ngujuar  

Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, të Transiti i Vjetër, ku një i ri është…

Vajzat që ranë nga ndërtesa në Ferizaj janë motra mes vete, njëra u mundua ta shpëtonte tjetrën

Vajzat që ranë mbrëmë nga kati i katërt i një objekti banesor në Ferizaj janë motra mes vete. Kështu ka…