Sekuestrohen 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Fushë Kosovë

Sekuestrohen 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka vazhduar operacionet policore në konfiskimin e aparateve për prodhimin e kriptovaluave.Sot, në Fushë Kosovë janë sekuestruar 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Kështu kanë bërë të ditur nga Policia përmes një komunikate, ku thuhet se ky operacion është bërë në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës.

Njoftimi i plotë:

Related Articles