Shënoi në humbjen e Galatasaray, Rashica i lumtur me golin por jo me rezultatin

Shënoi në humbjen e Galatasaray, Rashica i lumtur me golin por jo me rezultatin

Milot Rashica ka vlerësuar ndeshjen në të cilën Galatasaray humbi 2-1 nga Konyaspor.Pas ndeshjes ku Konyaspor mposhti Galatasarayn me rezultat 2-1, sulmuesi kosovar ishte i lumtur me golin, por jo me rezultatin e arritur.

“Nuk ishim shumë të mirë në 15 minutat e para. Më pas shënuam dhe patëm shumë raste. Nuk mund të vazhdonim kështu deri në fund të ndeshjes. Pas pushimit do të provojmë të vazhdojmë në të njëjtën mënyrë dhe të fitojmë”, tha fillimisht ai.

Më pas ai foli edhe për pozitën në të cilën luajti sonte, ku tha se është gjithmonë në dispozicion të trajnerit.

“Mertens është një lojtar shumë i rëndësishëm. Jam i gatshëm të luaj në çdo pozicion sipas nevojave të trajnerit tim dhe skuadrës. Ishte një pozicion që unë gjithsesi luajti në Gjermani, u vendos në përputhje me rrethanat”, përfundoi ai.

Related Articles