Rashica thotë se është i trishtuar me humbjen nga Galatasaray

Besiktas është mposhtur para adhuruesve të vet në derbin e Stambollit nga Galatasaray me rezultat minimal 0-1. Ka qenë një…

Rashica i kënaqur me fitoren

Milot Rashica është ndarë i kënaqur me fitoren e Kosovës ndaj Andorrës në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”. Kosova…

Përsëri Rashicaaaaaaaa, Kosova shënon golin e dytë ndaj Andorrës

Kosova ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Andorrës me sulmuesin Milot Rashica, shkruan Gazeta Enigma. Rashica shënoi në minutën…

GOOOOOL/ Milot Rashica e kalon Kosovën në epërsi

Kosova ka kaluar në epërsi me sulmuesin anësor Milot Rashica, shkruan Gazeta Enigma. Rashica shënoi për 0-1 në minutën e…

Milot Rashica: Klubi ku doja të luaja ishte Besiktasi, uroj ta fitojmë titullin

Sulmuesi anësor kosovar, Milot Rashica ka folur gjerë e gjatë për zgjedhjen e tij për t’u transferuar te Besiktasi, i…

Rashica siguron kualifikimin në Ligën e Konferencës

Miliot Rashica me Beshiktashin e kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës. Beshiktashi e fitoi edhe…

Si tentoi Galatasaray ta zbriste Milot Rashicën nga aeroplani privat i Besiktasit

Milot Rashica që sezonin e kaluar luajti në formë huazimi te Galatasaray është transferuar te rivali i madh i tyre,…

Numrin 11 dhe duke pirë çaj jashtë stadiumit – prezantimi interesant i Milot Rashicës te Besiktas

Milot Rashica ka kompletuar transferimin te Besiktas, duke u prezantuar nga klubi i madh turk me një video interesante. Sulmuesi…

Rashica flet si lojtar i Besiktasit: Turqia dhe Kosova pothuajse të njëjta, festoj me shqiponjë pasi është simbol i shqiptarëve

Sulmuesi anësor u nis mbrëmë drejt Stambollit, ku u prit nga tifozë të klubit të Besiktas, ndërsa sot është prezantuar…

Zyrtare: Milot Rashica lojtar i Besiktas

Milot Rashica ka kompletuar transferimin te Besiktas, duke u prezantuar nga klubi i madh turk. Ai sot ishte në pranin…