Skuadra shqiptare tërhiqet nga garat elitare

Skuadra shqiptare tërhiqet nga garat elitare

Skuadra e Renovës ka konfirmuar se nuk do të jetë më pjesë e Ligës së parë Futbollistike të Maqedonisë.Lajmi është konfirmuar edhe Federata e Futbollit të Maqedonisë, tek e cila ka ardhur konfirmimi zyrtar se skuadra nga Xhepçishti do të tërhiqet nga farat elitare edhe pse ishin pjesë e shortit për sezonin e ri, që u hodh gjatë javës së kaluar.

Në njoftimin e Renovës nuk potencohet një arsye konkrete për vendimin radikal, veçse zyrtarizojnë tërheqjen nga garat.

Klubi Futbollistike “Renova” një kohë të gjatë luajti në elitën vendore, madje ka fituar titullin kampion në vitin 2010 dhe më vonë edhe Kupën e Maqedonisë  në vitin 2012, ndërsa ka regjistruar edhe 7-të pjesëmarrje në Kupat e Europës.

Related Articles