Sulmuesi i njohur i Serie A e refuzoi Barcelonën

Sulmuesi i njohur i Serie A e refuzoi Barcelonën

Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni.Financat e Blaugranëve janë përmirësuar që nga fillimi i vitit 2024 dhe menaxherit të ri në krye të klubit do t’i jepet një buxhet solid për të punuar me të.

Klubi është i bindur se do të mbledhë fonde të mëtejshme përmes shitjeve të lojtarëve dhe lojtarëve të cilët do të largohen pas skadimit të kontratave.

Sulmuesi anësor i Milanit, Leao është shfaqur si një opsion i mundshëm për shkak të dëshirës për të shtuar më shumë gjerësi në sulmin e Barcelonës.


Megjithatë, pavarësisht spekulimeve në rritje për një lëvizje në Spanjë, ose për të zëvendësuar potencialisht Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain, Leao ka këmbëngulur se besnikëria e tij mbetet e lidhur me San Siro.

“Në Milan ata më kanë ndihmuar të rritem si njeri dhe si lojtar. Unë nuk mund t’i lë ata. E ardhmja ime është në Milano”, ka thënë Leao.

Leao do të luajë në Ligën e Evropës ndaj Slavia Pragës, pas eliminimit të Milanit nga Liga e Kampionëve në fazën e grupeve.

Rivalët e Milanit, Interi janë favoritët për të fituar titullin e Serie A me 12 pikë epërsi në krye të tabelës.

Related Articles